Podsumowanie biwaku drużyn

Dwa środowiska Hufca Szczecinek ZHP czyli harcerze z 10 WDH Wataha z Pomierzyna i 33 WDH Leśna Brać z Połczyna-Zdroju wzięli udział w dniach 28-30 maja we wspólnym rajdzie w Połczynie-Zdroju, który został współfinansowany z projektu „Zachodniopomorskie Podwórka”.

W piątek harcerze wzięli udział w krótkiej lekcji musztry, miejskiej grze terenowej i śpiewankach. Podczas gry harcerze mieli okazję się lepiej poznać oraz trochę lepiej zorientować się w Połczynie-Zdroju. Przy dźwiękach gitary skończyliśmy dzień i po zaprezentowaniu swoich umiejętności wokalnych wszyscy grzecznie poszli spać. W sobotę przyszedł czas na sedno naszego biwaku czyli zajęcia w terenie z technikami harcerskimi i elementami pionierki. Przećwiczyliśmy rozpalanie ogniska w terenie, a przy tym pozyskiwanie materiału na ognisko i przygotowanie miejsca na nie. Rozstawiliśmy duże namioty tunelowe, ale i również namioty z pałatek. Ugotowaliśmy na ognisku kisiel oraz wodę w czajnikach turystycznych. Po południu skorzystaliśmy z atrakcji parku zdrojowego i przedstawiliśmy nasze lokalne legendy w ramach zdobywania sprawności “Jestem stąd”. Wieczorem przy ognisku podsumowaliśmy nasze spotkanie. Biszkopty z Leśnej Braci zdobyły barwy drużyny, a harcerze z Watahy zdobyli sprawność Łazika. Była to również wyjątkowa chwila dla drużyny, bo druhna Maja złożyła Przyrzeczenie harcerskie. Niedziela to już czas udziału we mszy św. i pyszne lody dla ochłody. Na biwaku mieliśmy mnóstwo przygód, nie było czasu na nudę i wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia oraz umiejętności. Bardzo nam się podobało i cieszymy się, że mogliśmy spędzić czas w końcu na biwaku w gronie harcerzy.

red. & foto S.Tillack