Podsumowanie akcji “harcerska maseczka”

Czuwaj! Akcja “harcerska maseczka” dobiegła końca! Cieszymy się niesamowicie, że nasi harcerze podczas zamieszania, które trwa na całym świecie spowodowane COVID – 19, są w stanie wspierać się z całych sił, nawet przez internet. Zadaniem naszych harcerzy oraz harcerek, było wykorzystanie materiałów, które zbędnie zalegały w ich domach. Dzięki temu członkowie naszego hufca stworzyli maseczki, które mogą nosić na co dzień, a następnie odświeżać w pralce i używać na nowo. Komenda Hufca ZHP Szczecinek, dziękuje za zaangażowanie, kreatywność jak i również włożony wkład w całą akcję. Przypominamy także o tym, że sama maseczka nie wystarczy! 1. RĘCE myjemy często w ciepłej wodzie z mydłem, 2. ŁOKCIAMI zasłaniamy twarz, gdy kaszlemy, 3. TWARZ nie może być dotykana przez nasze dłonie, 4.ODLEGŁOŚĆ na 2 metry zachowujemy pomiędzy sobą, 5. BEZPIECZEŃSTWO zachowujemy przede wszystkim zostając w domu!
(red. pwd. Sylwia Tillack, red. pwd. Katarzyna Kisiel HO)

Akcja “harcerska maseczka”
org. Hufiec Szczecinek ZHP