XXVII Rajd Ekologiczny już za nami

W miniony weekend już po raz 27. odbył się Rajd Ekologiczny. Tym razem organizatorem wydarzenia był 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego. Tematyka Rajdu opierała się na celach zrównoważonego rozwoju, czyli agendzie ONZ zaplanowanej na kolejne 13 lat. Celem wydarzenia było przekazanie młodym ludziom tego, że swoimi działaniami lokalnymi, zaczynając od domu, poprzez drużynę, aż po miasto mogą realizować cele zrównoważonego rozwoju, a efekt tych działań ma znaczenie globalne.

Sobotnia trasa przebiegała przez dorzecze Parsęty usytuowane w delcie trzech rzek, dlatego też uczestnicy oprócz poznawania na każdym z punktów jednego ze wspomnianych wcześniej celów mieli okazję spędzić czas w niezwykle urokliwym miejscu. Zwieńczeniem dnia były warsztaty przeprowadzone przez druhnę, która przyjechała z Torunia, aby przybliżyć uczestnikom tematykę Aktywnych Obywateli Świata.

Zwycięzcami Rajdu zostali wędrownicy z 47 SDW Pangea, a zaraz za nimi na podium znalazły się Czarne Wilki oraz Czarny Laufer.

Dziękujemy za wspólne zmienienie świata na lepsze i zapraszamy za rok, również po stronie natury!

(red. pwd. Aleksandra Koba, fot. Foto-Eska)

Zadanie współfinansowane ze środków Powiatu Szczecinek.