Śladami Łazików po Toruniu

W dniach 2-4 marca 2018 zuchy z 13 GZ „Czarne Łaziki” po raz kolejny wzięły udział w Ogólnopolskim Rajdzie Kopernikańskim w Toruniu. Tegoroczna edycja na Trasie Zuchowej była podporządkowana zdobywaniu sprawności „Pocztowca”. Pierwszego wieczoru trzeba było narysować plakat z widokiem wymarzonej poczty oraz zaprojektować i wykonać ekotorbę listonosza. Zaprezentowaliśmy również nowoczesne urządzenie do przesyłania paczek i listów w najdalsze rubieże galaktyki. Sobota była przeznaczona na szkolenie listonoszy. Zuchy odwiedziły Pocztę Główną w Toruniu i zobaczyły w jaki sposób sortuje się listy i paczki na podstawie kodów pocztowych. Zachwyciły się również opowieścią o filatelistyce i niektórzy już postanowili, że będą zbierać znaczki. Były również zajęcia z projektowania kartek pocztowych, adresowania listów, wytwarzania pieczęci. Po zakończeniu szkolenia wszystkie patrole otrzymały zadanie rozniesienia przesyłek do wskazanych adresatów. Łąziki wystawiły dwa patrole na rajd i to był moment, gdy musieliśmy się rozdzielić. Każdy patrol starał się zdążyć do wskazanej godziny z dostarczeniem listów i wielkich paczek. Na podstawie planu miasta ułożyliśmy sobie trasę marszu i udało się wywiązać z zadania. Nagroda była wieczorna zabawa w Kinderplanecie. Wszystkie łaziki zdobyły sprawność „Pocztowca”, ale najważniejsza była jednak wspólna przygoda i wiele radości. Po raz pierwszy uczestniczył w wyjeździe nowy miś Łazik. Już wkrótce kolejne łazikowe przygody.

(red. & fot. J.Szadkowska)