Harcerskie Lato 2018 – pobierz dokumenty DRĘŻNO STANICA WYPOCZYNEK

#harcerskielato

Wakacje to szczególny czas dla wszystkich członków Związku Harcerstwa Polskiego. Podczas nich tysiące harcerzy przemierza świat w poszukiwaniu przygód. Wszystko to w radosnej atmosferze.  W tym roku instruktorzy z Hufca Szczecinek ZHP przygotowali program harcerskiej przygody dla dzieci niezrzeszonych w ZHP. 

Baza Harcerska w Drężnie, położona jest nad malowniczym jeziorem Studnica w  otoczeniu lasu sosnowego.  Fabuła tegorocznego obozu oparta będzie na zabawie w Indian. Codziennie odbywały się będą zajęcia  związane z tematyką, gry terenowe, zwiady leśne, budowanie szałasów i obrzędowe ogniska tematyczne. Przewidziana jest również całodniowa wycieczka poza teren obozowiska, a także udział w szczecineckiej grze miejskiej podczas  pierwszego turnusu. Jeśli Twoje dziecko, kocha las, tworzenie kryjówek i wędrówki, a także popołudniowe kąpiele w jeziorze ta propozycja harcerzy skierowana jest właśnie dla niego. Wszystkie zajęcia przygotowane zostaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.  Na stanicy znajdują się domki, w których podczas obozu spać będą dzieci od 7 do 10 roku życia, natomiast dla starszych dzieci, przewidziany jest nocleg w namiotach wojskowych W namiotach do dyspozycji uczestnicy będą mieli łóżka polowe- kanadyjki oraz półki na rzeczy osobiste, w domkach na dzieci czekają piętrowe łóżka. Teren bazy jest ogrodzony co zapewnia bezpieczeństwo  naszym podopiecznym.

Obóz odbywać będzie się w dwóch turnusach: 2-13.07.2018r. i 16-27.07.2018r. Koszt obozu to 970 zł, w ramach których organizatorzy zapewniają bogaty program, nocleg, posiłki i ubezpieczenie uczestnika. Karty kwalifikacyjne wraz z potwierdzeniem wpłaty zadatku w wysokości 300 zł należy złożyć w Biurze Komendy Hufca, ul. Wł. Bartoszewskiego 12, pokój  nr 5 lub przesłać na maila szczecinek@zhp.pl.

Chcesz uzyskać więcej informacji o naszym obozie?  Zadzwoń do biura hufca pod numer 605 896 610 lub zajrzyj na naszą stronę internetową www.szczecinek.zhp.pl

(red. I.Woźnicka)

Dokumenty do pobrania:

Warunki uczestnictwa i regulamin - obóz w Drężnie 2018
Karta kwalifikacyjna uczestnika - obóz w Drężnie 2018 (zgodna z MEN)