Serce w plecaku… już po festiwalu kultury harcerskiej i piosenki turystycznej

W sobotę 19 maja w sali Kina Wolność odbyła się kolejna edycja Festiwalu Kultury Harcerskiej i Piosenki Turystycznej. Tegoroczna edycja Festiwalu nosiła tytuł „Serce w plecaku”, a swoją tematyką nawiązywała do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy z uczestników przygotować musiał jeden utwór o tematyce harcerskiej lub turystycznej oraz obowiązkowo jedną pieśń patriotyczną. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach, solistów, duetów oraz zespołów. Zgłoszeń na Festiwal wpłynęło 15, co zaowocowało dużą konkurencją i różnorodnością w każdej z kategorii.
Przed rozpoczęciem przesłuchań miała miejsce ważna i wzruszająca chwila, w której obecna Komendantka Hufca ZHP Szczecinek phm. Monika Kania-Stokowiec wraz z byłą Komendantką hm. Zofią Gańską HR wręczyły specjalne wyróżnienie dla dwóch nauczycielek, Pani Heleny Ziętalak i Pani Marii Kos, które przez lata przygotowywały dzieci i młodzież do udziału w Festiwalu.

Po podziękowaniach nadszedł czas na przesłuchania konkursowe. Po nich była przerwa na posiłek, a następnie ogłoszenie wyników, poprzedzony występem Darii Adamczewskiej, wokalistki pochodzącej ze Szczecinka.
Zwycięzcy tegorocznej edycji Festiwalu:

W kategorii solistów:

  1. Zofia Wiśniewska
  2. Aleksandra Sokół
  3. Jakub Jedliński

Wśród duetów:

  1. Magda Kuczerka, Zuzanna Pacholczyk
  2. Zuzanna Samulewicz, Julia Samulewicz

Zespoły:

  1. Zespół wokalny z Piask
  2. Zespół wokalny „Uśmiech”
  3. Trio: Zofia Marczak, Maja Lorkiewicz, Wiktoria Pieczara

Festiwalową nagrodę Grand Prix otrzymała: Magda Kuczerka

Festiwal Kultury Harcerskiej i Piosenki Turystycznej współfinansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Podziękowania składamy też na ręce Pana Kamila Klimka, dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku, za udostępnienie profesjonalnego nagłośnienia oraz sali Kina Wolność.

(red. A.Kłos)